Koncertpedagoģijas pielietojums mūsdienu mūzikas izglītībā. Aug 15, 2023

Tālākizglītības kursi

Biedrība “Muzikālās jaunrades un izglītības attīstības centrs” sadarbībā ar Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, Rīgas 213.PII un Orff mūzikas studiju organizē tālākizglītības kursus "Koncertpedagoģijas pielietojums mūsdienu mūzikas izglītībā". 

Programma iepazīstina ar laikmetīgu pieeju bērnu muzikāli izglītojošo pasākumu un koncertprogrammu veidošanā, akcentējot   aktīvās mūzikas klausīšanās metodes.   Semināra dalībnieki apgūs jaunus koncertpedagoģijas (Concert Pedagogy) aspektus. Semināru vada Malina Sarnovska (Varšava, Polija) -  pedagoģe, mūziķe un eksperte koncertu organizēšanā  bērniem.  Seminārs noritēs atšķirīgā formātā divās norises vietās.  

2023. gada 15. augustā tiek piedāvāta programma Orff semināra formātā mūzikas skolotājiem ar pamatievirzi aktīvās mūzikas klausīšanas metožu un elementārās muzicēšanas modeļu apguvei. Norises vieta - Rīgas 213. pirmsskola.

2023. gada 17. augustā notiks seminārs  interaktīvas lekcijas formātā profesionālas ievirzes iestāžu pedagogiem, vadītājiem, projektu vadītājiem mūzikas izglītības jomā, ka arī mūziķiem, kas ir iesaistīti koncertos un muzikāli izglītojošo pasākumu veidošanā bērniem. Šajā programmā tiks plašāk stāstīts par mūsdienu muzikāli izglītojošu  pasākumu  un koncertu veidošanas pieejām, projektu un  programmu veidošanas aspektiem. Norises vieta -Bolderājas Mūzikas un mākslas skola.

Malina Sarnovska absolvējusi Varšavas Frederika Šopēna Mūzikas universitāti vijoles specialitātē un Zalcburgas Mozarteum universitātes Orff institūta studiju kursu Mūzikas un dejas pedagoģijā. Vairāk nekā 20 gadu pieredze mūzikas pedagoģijā. Strādājusi Varšavas filharmonijas Izglītības nodaļā, vadīja  Sinfonia Varsovia orķestra Izglītības nodaļu, sadarbojas ar dažādām koncertzālēm un mūzikas institūcijām, plāno, producē un veido koncertu programmas bērniem un jauniešiem (0-18 g.v.), realizē izglītības projektus. Pēdējo gadu laikā saņēmusi vairākas  balvas  par mūzikas video sēriju bērniem “Bazylek at Sinfonia Varsovia”. Paralēli māca mūziku bērniem un vada Orff seminārus Polijā un citās valstīs. Mūzikas mācību grāmatu līdzautore. Īpaši interesējas par mūziku un izglītību apvienojošām tēmām. Polijas Carl Orff asociācijas prezidente.

Malina Sarnowska: “Concert pedagogy is teaching the art of listening within the frames of an artistic activity. It is the collection of knowledge and tools that allow to construct programs for young and other unexperienced listeners. It is a know-how about facilitating classical, jazz and folk music. It is making people’s perception of music richer. In simple words it is teaching and researching HOW to listen to make the experience the best possible”

Program

 • Aktīvas mūzikas klausīšanās metodes mūzikas nodarbībās un bērnu muzikāli izglītojošos pasākumos.
 • Kustība, balss un elementārie mūzikas instrumenti  mūzikas klausīšanas procesā.
 • Sagatavošanās sarunai ar klausītājiem- jautājumi, atbildes, uzdevumi. 
 • Dabas noskaņu, gadalaiku, dzīvnieku, krāsu, laikmetu iezīmju izmantojums asociāciju
 • veidošanai aktīvajā un pasīvajā  mūzikas klausīšanās procesā.
 • Interaktīvu muzikāli izglītojošu  pasākumu  un koncertu veidošana.
 • Koncerts un radošā darbnīca. Pasākumu  veidi, stili un formāti.
 • Muzikāli izglītojošo programmu  veidošanas  metodiskie,  psiholoģiskie, fizioloģiskie un sociālie aspekti.
 • Darbs ar mācību repertuāru koncerta veidošanas kontekstā. 
 • Komunikācija starp publiku un izpildītājiem.
 • Praktiski padomi un radošas idejas bērnu koncertu organizatoriem un pasākumos iesaistītiem mūziķiem. 

Semināra norise (lūdzam izvēlēties Jūs interesējošo formātu)

1) 15.08.2023:  11.00 – 17.00, Rīgas 213.pirmsskolā, Orff seminārs (Vesetas iela 11)

2) 17.08 2023:  11.00 – 17.00, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā, interaktīva lekcija (Stūrmaņu  31)

Kursu dalībnieki saņems apliecību par tālākizglītības kursa apguvi 8 stundu apjomā (RIIMC saskaņojums).

Semināra valoda: Lektore vadīs semināru angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Photo album

WhatsAppImage2023-07-25at123938.jpeg
image002.jpg