“Koncertpedagoģijas pielietojums mūsdienu mūzikas izglītībā”. Mar 15, 2025 10:00
tiešsaistes tālākizglītības kurss
Programma iepazīstina ar laikmetīgu pieeju bērnu muzikāli izglītojošo pasākumu un koncertprogrammu veidošanā, akcentējot aktīvās mūzikas klausīšanās metodes. Programma sastāv no 2 tiešsaistes nodarbībām Zoom platformā un nelieliem uzdevumiem starp lekcijām. Aicinām skolotājus, kas jau piedalījās lektores iepriekšejos semināros, kā arī visus citus interesentus.
Semināru vada Malina Sarnovska (Varšava, Polija) - pedagoģe, mūziķe, eksperte Orff pedagoģijā un koncertu organizēšanā bērniem. Malina vairākkārt ir vadījusi kursus Latvijas skolotājiem par koncertpedagoģijas tēmu. Šoreiz lektore piedāvā jaunu programmu un vēlās dalīties ar savām idējām darbam ar bērniem klasiskās mūzikas uztveres attīstīšanai.
Par lektori: Malina Sarnovska absolvējusi Varšavas Frederika Šopēna Mūzikas universitāti vijoles specialitātē un Zalcburgas Mozarteum universitātes Orff institūta studiju kursu Mūzikas un dejas pedagoģijā. Vairāk nekā 20 gadu pieredze mūzikas pedagoģijā. Strādājusi Varšavas filharmonijas Izglītības nodaļā, vadīja Sinfonia Varsovia orķestra Izglītības nodaļu, sadarbojas ar dažādām koncertzālēm un mūzikas institūcijām, plāno, producē un veido koncertu programmas bērniem un jauniešiem (0-18 g.v.), realizē izglītības projektus. Pēdējo gadu laikā saņēmusi vairākas balvas par mūzikas video sēriju bērniem “Bazylek at Sinfonia Varsovia”. Paralēli māca mūziku bērniem un vada Orff seminārus Polijā un citās valstīs. Mūzikas mācību grāmatu līdzautore. Īpaši interesējas par mūziku un izglītību apvienojošām tēmām. Polijas Carl Orff asociācijas prezidente.
Program
1. sesija - 15.martā 10.00-11.30 : ”AUGŠUP / LEJUP”. Galvenās tēmas: kalni, kāpšana/slīdēšana, dārgumu meklēšana, došanās ceļojumā. *Sesijā iekļauta:
-aktīva Mocarta, Grīga un Paderevska mūzikas klausīšanās - spēļu un kustību aktivitātes,
- dažādu sižetu izveide un lietojums skaņdarbu apvienošanai vienā programmā,
- īsa lekcija par bērnu koncerta programmu uzbūvi,
- jaunu, bērnus uzrunājošu, skaņdarbu un aktivitāšu darbnīca.
MĀJAS DARBS (starp 1. un 2. sesiju) : meklējiet mūzikas skaņdarbus, kurus var saistīt ar 2. sesijas tēmu. Pierakstiet, kāpēc tos izvēlaties (kādi ir mūzikas izteiksmes līdzekļi, kādu emocionālo reakciju tie varētu izraisīt).
2. sesija – 22.martā 10.00-11.30 : ” PĀRI JŪRAI”. Tēmas: ūdens, plūdums, burāšana pretī nezināmajam, tumšie noslēpumi. *Sesijā iekļauta:
- aktīva "ūdens mūzikas" klausīšanās (pārsteigums),
- grupu darbs “mājasdarbu“ programmas izstrādē, praktiski padomi,
- grupu darbs pie tādu aktivitāšu izgudrošanas, kuras atbilst izvēlētajiem skaņdarbiem,
- koncertprogrammas veidošana no izstrādātajiem elementiem.