Latviešu English

Raksti


Pieredze Latvijā

08.06.2011

No laikraksta IZGLĪTĪBA un KULTŪRA 2011.gada jūn.

Dace Ziemele uzskatāma par vienu no Orfa vēstnesēm Latvijā- viņa šo metodiku praktiskajā darbā pielieto jau vairāk kā 10 gadus un ir "Orff mūzikas studijas" vadītāja. D.Ziemele stāsta, kāpēc sākotnēji izvēlējusies Orfa metodiku: "Dzīvojot Kanādā, paralēli klavierskolotājas gaitām, iepazinos ar dažādām alternatīvajām mūzikas mācīšanas metodēm un izvēlējos Orff, jo šķita, ka šī metodika ir kompleksāka, labāka bērniem, tad arī sāku to studēt." Latvijā diemžēl trūkst iespējas apgūt šo metodi, līdz ar to trūkst gan teorētiķu, gan praktiķu.

D.Ziemele stāsta Orfa metodes pamatlietas, ko izmanto arī savā ikdienas darbā ar pirmskolas un skolas vecuma bērniem: "Tā ir orķestrācija kādai dziesmai, kas nedrīkst būt pārāk izvērsta, vispiemērotākā ir tautas mūzika vai speciāli šai nodarbībai rakstīta mūzika. Ar instrumentu vai balss palīdžibu var izcelt dažādas dziesmas daļas, vārdus, taču visam ir bagātīgi jāturas kopā ostinato (vienmērīga atkārtošanās) veidā. Būtisks ir ritms- to var piesist ar roku, kāju vai citu ķermeņa daļu,var izmantot dažādus ritma instrumentus. Metodes stūrakmens ir- bērns muzicē ar visu ķermeni,…

lasīt tālāk ...

Cāļa faniem jāiet citur

20.07.2010

Žurnāls IR
Žurnāls IR, Sanita Jemberga, 2010.07.14

Sākusi kā privātskolotāja, Dace Ziemele Orff mūzikas studijā tagad ik mēnesi māca gandrīz pustūkstoti bērnu. Krīze tai metusi loku.

Pirms 20 gadiem, kad Latvijas Mūzikas akadēmiju (LMA) tikko beigusī pianiste Dace Ziemele kopā ar ģimeni bija devusies vīra studiju un darba braucienā uz Kanādu, viņš mudināja: kamēr gadu vecais mazulis guļ, ej ar viņu uz bibliotēku, lasi, domā, kas būsi! Dacei, kuras ģimenē ir klavierskolotāju tradīcijas (skolotāja ir arī mamma), teiktais bijis kā uguns pakulās - pierādīšu, ka varu nodarboties ar to, ko protu.

«Mana vērtība bija mana klasiskā krievu pianisma skola, mūzikas literatūras un teorijas zināšanas: viss, ko mums Mūzikas akadēmijā milzīgā apjomā par velti mācīja,» viņa saka, dzerot kafiju mājīgajā Orff studijā, daudziem vecākiem zināmajā rozā mājā pie Akmens tilta, uz kurieni katru nedēļu ceļu mēro ap pustūkstotis bērnu ne tikai no Rīgas, bet arī Bauskas, Ķekavas, Iecavas un citām tuvējām pilsētiņām. «Ar to varēju dzīvot un spīdēt, jo ar mūsu līmeni studentiem, kas var atļauties mācīties mūziku tikai pusstundu nedēļā, mēs esam kaut kas.»

Dace ir brīnišķīgs piemērs, kā ārzemēs iegūtās…

lasīt tālāk ...

LR Klasika raidījums Mākslinieka darbistabā

24.01.2009

Latvijas Radio programmas "Klasika" raidījums "Mākslinieka darbistabā" viesojas Orff mūzikas studijā.

Ieraksta pirmo daļu klausieties šeit:

Ieraksta otro daļu klausieties šeit:

 

lasīt tālāk ...

Raksts par Orff metodi un Daci Ziemeli žurnālā Mans Mazais

10.01.2000

Rudītes Vasiles raksts "Mācīties muzicēt? Lūdzu, ja tas sagādā prieku!" 2000. gada janvāra numurā žurnālā "Mans Mazais". Spiežiet uz lapas, lai lasītu to lielākā izmērā.

     
Pirmā lapa Otrā lapa Trešā lapa

lasīt tālāk ...

© Orff mūzikas studija, Kuģu iela 11, 204, 2st., Rīga LV-1048, tālr:26516010, email: studija@orff.lv