Latviešu English

Semināri 2017.g. rudenī


Seminārs 3.12.2017 “Elementārā muzicēšāna un improvizācijas teātris bērnu muzikālo un kreatīvo spēju attīstīšanai” ir atcelts.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām

 Biedrība „Muzikālās jaunrades un izglītības attīstības centrs" sadarbībā ar  Orff mūzikas studiju 25.-26.11.2017  organizē semināru  mūzikas skolotājiem.

Tiek aicināti pirmsskolu, pamatskolu, interešu izglītības iestāžu un profesionālās ievirzes iestāžu mūzikas skolotāji.

Programmas nosaukums:

 “Karla Orfa muzikālās audzināšanas sistēmas pielietojums mūzikas apguvē”

(A programma, 16 st., sask.Nr.RIIMC-17-273, 25.10.2017)

Semināru vada Tatjana Tjutjunnikova, Maskavas pedagoģe praktiķe,  mākslas zinātņu doktore, Orff  Schulwerk asociācijas līdere Krievijā, Maskavas Orff studijas vadītāja, Maskavas Pedagoģijas universitātes Elementārās muzicēšanas katedras un  starptautisko Orff semināru vadītāja, daudzu metodisko līdzekļu autore (www.orff.ru).

            Lektores T. Tjutjunnikovas izstrādāta programma mūzikas skolotājiem (4 semināru cikls) tika vairākkārt īstenota Latvijā. Pēc  skolotāju lūguma, šogad lektore atkārto 1.semināra programmu (pēdējo reizi šī semināra programma tika īstenota 2012.gadā). Seminārs dod iespēju praktiski apgūt Orfa pedagoģijas principus un elementārās muzicēšanas pasniegšanas metodikas pamatus, kā arī iepazīties ar lektores  pieeju un pieredzi, kas ir sistematizēta un sīki aprakstīta viņas daudzos metodiskajos līdzekļos. Metodiskie pamatojumi un paskaidrojumi vingrinājumiem, spēlem,  ieziļināšanās radošas muzicēšanas  psiholoģiskajos un fizioloģiskajos   aspektos,   padara šo  semināru cikla daļu īpaši vērtīgu. Programma veidota praktiska semināra formā. Dalībnieki tiek iesaistīti elementārajā muzicēšanā, improvizācijā, pedagoģisko ideju un pieredzes apmaiņas procesā.

Semināra saturs.

Ievads K.Orfa muzikālās apmācības koncepcijā un tās pielietošanas īpatnībās muzikāli pedagoģiskajā praksē. K.Orfa muzikālās audzināšanas principu pielietošanas iespējās mūzikas apguvē.

Runas un ritma mijiedarbība. Dziedāšana.

Runas spēles, vingrinājumi, runas skaņdarbi. Runa un kustība. logoritmika. Aktīvais treniņš, radošs grupu darbs ar mērķi izveidot personīgo modeli. „Runas atskaņošana", izmantojot mūzikas instrumentus, skanošos žestus. Runas vingrinājumi kā metodiskā darba forma. Bērnu kanoni.

Tautasdziesmu un autoru dziesmu pielietojums elementārās muzicēšanas modeļu izveidē.

Kustība - elementārās muzicēšanas sastāvdaļa.

Komunikatīvās dejas un spēles. Kustību improvizācijas. Rotaļas un dejas.

Skanošie žesti - cilvēka ķermeņa orķestris. Dažāda veida aktīvais treniņš. Improvizācija, radošs grupu darbs. Skanošie žesti - metodiskā darba forma mūzikas stundās. Skanošo žestu radošas variācijas.

Improvizētā kustība kā radošās muzicēšanas pamats. Emīla Žaka Dalkrozas ritma solfedžo. Mūzikas izpratne caur kustību. Kustības un mūzikas saikne muzicēšanas sinkrētiskajās formās. Praktizēšana brīvā un fiksētā formā.

Instrumentālā muzicēšana un improvizācija.

Spēles ar skaņām. Pašdarināto un elementāro instrumentu izmantošana tembru spēlēs un improvizācijās.

Praktiskā muzicēšana arhaiskos skaņas organizācijas veidos. Dzejas un pasaku improvizētā atskaņošana - radošais grupu darbs. Trokšņu orķestris. Spēles ar kociņiem.

Semināra norise.

 Seminārs notiks Rīgas 213. pirmsskolā. (Vesetas 11, pie Arēna Rīga un Olimpiskā Sporta centra).

25.11: 10.00 – 17.00 (no 9.30 dalībnieku reģistrācija); 26.11:  9.00 – 16.00

Rīgas 213.pirmsskola atrodas Vesetas ielā 11 , netālu no Olimpiskā sporta centra un Arēnas Rīga. Jābrauc ar 3.trolejbusu, 11.autobusu  (no stacijas), ar 25.trolejbusu (no Pārdaugavas) līdz pieturai "A.Briāna iela". Jāiet pa Valdemāra ielu līdz Malpils ielai, tad pa Malpils ielu līdz Olimp.sporta centram un pa kreisi (3.pēc kārtas bērnudārzs , oranži dzeltenais!). Pie maziem vārtiem kods 3551A (tiem, kas ar mašīnu kods 0213A), jāiet iekšpagalmā, pie oranžiem durviem kods 2306, uzreiz  pa labi un pa kāpnem uz otru stāvu.

 Semināru valoda:   Lektore no Maskavas  vadīs semināru krievu valodā. Kursu programma veidota praktiskās darbības formā,  semināra gaitā dalībnieki pārsvarā tiek iesaistīti muzicēšanā un radošas aktivitātēs. Nepieciešamības  gadījumā lektores metodiskie paskaidrojumi var būt  pārtulkoti latviešu valodā.

 Piemērots apģērbs: uzmanību! Lūdzam semināra dalībniekus ģērbties brīvā apģērbā un nodarbību telpā nākt bez apaviem (zeķes vai sportiskas čībiņas būtu piemērotas).

Jautājumi, sīkāka informācija pa e-pastu orffseminari@gmail.com vai tālr. 29534182 (kursu vadītāja Irina Hagenbo.

 

 

 

© Orff mūzikas studija, Kuģu iela 11, 204, 2st., Rīga LV-1048, tālr:26516010, email: studija@orff.lv